ثبت برند با بورس برند

چرا ما باید برند ثبت کنیم؟

 

برند از مالکیت معنویی کسب و کار شما محافظت میکند و اجازه سوء استفاده از برند شما را به دیگران نمیدهد ، اعتبار برند 10 ساله و قابل تمدید میباشد ،  برای تعریف بهتر از برند باید بگیم برند همان چیزیست که مشتری میخرد و محصول چیزی که شرکت تولید میکند . به همین دلیل شما باید برند ثبتی داشته باشید برا داشتن برند دو راه وجود دارد یا مراحل ثبت برند که در ادامه کامل توضیح داده میشود را طی کنید و یا از تصمی بگیرید که از بین برند آماده های موجود در بورس برند با توجه حوزه فعالیتتان یکی را انتخاب کنید که این عمل  میتواند در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین دردسر شما را صاحب برند کند. برند آماده آرایشی و بهداشتی از این قسمت و برند آماده پرتئینی و کنسری را از این لینک خریداری کنید 

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست ثبت برند ( شخص حقیقی ) : 

  • کپی شناسنامه ، کارت ملی و کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده )
  • کپی مجوز های فعالبت (جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

مدارک برای شخص حقوقی : 

  • کپی شناسنامه و کارت ملی و کپی روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
  • کپی مجوز های فعالیت (جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
  • کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین در برند استفاده شده)

به این نکته توجه کنید : در صورتی که در علامت(لوگو) یا نام مورد نظر شما جهت ثبت ، کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد، ارائه ی کارت بازرگانی لازم نخواهد بود.

پس از پایان مراحل ، کد رهگیری را دریافت خواهید کرد و در صورت تایید مدارک توسط کارشناس مربوطه، دو نسخه قرارداد به آدرس شما ارسال خواهد شد. شما باید پس از امضای هر دو نسخه  یکی از نسخ را به همراه مدارک برابر اصل شده و فیش واریزی به آدرس مرکز ارسال کرده و پس از دریافت مدارک، مراحل ثبت برند شروع خواهد شد.

 

ثبت برند در ایران

 اصلا چرا در ایران که بحث کپی رایت ضعیف است و پیگیری پیچیده ای دارد برند ثبت کنیم ؟ :

  • ثبت برند باعث جلوگیری از کپی کاری و سواستفاده های احتمالی از شهرت و اعتبار نام تجاری شما خواهد شد.
  • برند و نام تجاری شما همچون یک ویترین است. یک ویترین زیبا قطعاً در جذب مشتریان تاثیر بسزایی خواهد داشت.
  • با داشتن یک علامت تجاری خوب، تعداد بیشتری از بازدیدکنندگان تبلیغات شما به مشتری تبدیل و بازدهی تبلیغات شما بیشتر می‌شود.
  • هیچ‌کس یک تجربه لذت‌بخش ناشی از یک برند را ساده فراموش نمی‌کند. همه دوست دارند تجربه‌های خوشایند یک بار دیگر تکرار شوند.
  • نکته: دقت داشته باشید که ثبت برند جدا از نام شرکتها می باشد. مثلا برند دیجی کالا متعلق به شرکت  نو آوران فن آوازه می باشد. یعنی نام شرکت شما هر نام سه کلمه ای می تواند باشد اما نام برند است که بزرگ می شود و مهم است.

هزینه های ثبت برند در سال 1400

هزینه های قابل پرداخت جهت ثبت علامت تجاری به شرح ذیل می باشد.:

هزینه ثبت اظهارنامه (متناسب با انتخاب طبقه و تعداد خدمات متغییر بین مبلغ 300.000 ریال الی 1.000.000 ریال می باشد.).
هزینه انتشار آگهی ثبت علامت در روزنامه رسمی کشور در دو نوبت تقاضا – رسمی. ( متناسب با انتخاب طبقه و تعداد خدمات متغییر بین مبلغ 2.000.000  ریال الی 8.000.000 ریال می باشد).
هزینه حق الثبت علامت تجاری ( متناسب با انتخاب طبقه و تعداد خدمات متغییر بین مبلغ 2.000.000  ریال الی 8.000.000 ریال می باشد).
 حق الزحمه وکالت: طبق توافق طرفین و تعرفه مصوب میباشد.

نکته حق الزحمه وکیل : این هزینه به تشخیص و تصمیم متقاضی ثبت علامت ، جهت پیگیری پرونده ، اخذ سند و .... توسط وکیل وجود خواهد داشت یعنی اگر متقاضی وکیل نخواهد برای انجام امورات اداری هزینه ایی در بر نخواهد داشت.
.حق الزحمه موسسه : طبق توافق و تعرفه مصوب موسسه 
نکته حق الزحمه موسسه : برحسب نوع اسم ثبتی(اسم لاتین،فارسی،تنوع طبقه) و نوع خدمات ارائه شده مبلغ متغییر می باشد.

 بعد از تکمیل و ارسال مدارک اظهارنامه ایی با عنوان برند شما تنظیم میشود و برای اداره ثبت برند ارسال میشود تا به تأیید نهایی برسه این پروسه از 1 ماه تا 4 ماه متغیر خواهد بود ،در طول این مدت کارشناسان مجرب بورس برند شانه به شانه شما ایستاده اند تا بهترین نتیجه را کسب کنید .

برای دریافت مشاوره و ثبت برند با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

دفتر مرکزی : 88807957-021

شماره همراه : 09120986410